05 - Σεπ - 2016
Ο Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων Η ΠΙΝΔΟΣ πρωτοπορεί για μία ακόμη φορά φέρνοντας στην αγορά ένα προϊόν που υπόσχεται να αφήσει εποχή. Πρόκειται για τον φρέσκο, άπαχο κιμά από ορεινό κοτόπουλο ελεύθερης βοσκής ΠΙΝΔΟΣ, τον οποίο οι καταναλωτές θα αγαπήσουν, τόσο για την ποιότητα, ...
Διαβάστε περισσότερα16 - Ιούν - 2016
Η σημαία της ΠΙΝΔΟΣ υψώθηκε στην υψηλότερη κορυφή του Καυκάσου σε υψόμετρο 5.635 μέτρα. Την Τρίτη 07/06/2016 ο Θωμάς Παπαρούνης, κτηνίατρος, μέλος της οικογένειας της ΠΙΝΔΟΣ κατάφερε να φτάσει μαζί με άλλους ορειβάτες, στην υψηλότερη κορυφή της Ευρώπης στον Καύκασο.
Διαβάστε περισσότερα14 - Ιούν - 2016
Ο Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων Η ΠΙΝΔΟΣ μετά την Ελλάδα κατακτά και την Ευρώπη! Συγκεκριμένα, η ΠΙΝΔΟΣ βραβεύθηκε στον διεθνή διαγωνισμό γεύσης και ποιότητας του iTQi (Διεθνές Ινστιτούτο Γεύσης και Ποιότητας) που έλαβε χώρα στις Βρυξέλλες, στις αρχές Ιουνίου.
Διαβάστε περισσότερα28 - Απρ - 2016
Στα πλαίσια του προγράμματος ERASMUS + ο Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων – Η Πίνδος πραγματοποίησε ταξίδι στο Βερολίνο από 11 έως 24 Απριλίου 2016.
Διαβάστε περισσότερα21 - Απρ - 2016
Στο Συμπόσιο που πραγματοποιήθηκε στις 15-16-17 Απριλίου 2016 στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων, με τίτλο ΑΙΩΝΟΒΙΑ BRANDS - ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ και διοργανώθηκε από το οικονομικό περιοδικό THE BUSINESS REVIEW υπό την Αιγίδα του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών, του Συνδέσμου Ελλη...
Διαβάστε περισσότερα23 - Δεκ - 2015
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε τα ονόματα των νικητών του διαγωνισμού "Παίξτε με την Πίνδο" οι οποίοι κερδίζουν από ένα τριήμερο ταξίδι στα Ζαγοροχώρια και δωροεπιταγές των 30 ευρώ.
Διαβάστε περισσότερα14 - Δεκ - 2015
Με το πρώτο βραβείο ''ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΞΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2015'' στην κατηγορία ''Επιχειρηματική Αριστεία – Μεγάλη Επιχείρηση'', βραβεύτηκε ο "ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Η ΠΙΝΔΟΣ", από τον ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ (Σ.Β.Β.Ε.) την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2015 στη Θεσσαλονίκη.
Διαβάστε περισσότερα01 - Δεκ - 2015
Από σήμερα παίζουμε με την Πίνδο και κερδίζουμε τριήμερα ταξίδια και δωροεπιταγές!
Διαβάστε περισσότερα24 - Νοέ - 2015
Ο Πρόεδρος του Αγροτικού Πτηνοτροφικού Συνεταιρισμού Ιωαννίνων «Πίνδος» Ανδρέας Δημητρίου μιλώντας στη Βουλή, ανέπτυξε 3 σοβαρότατα θέματα που πλήττουν τον αγροτικό χώρο και ειδικότερα την ελληνική πτηνοτροφία.
Διαβάστε περισσότερα26 - Οκτ - 2015
Ο Συνεταιρισμός μας συμμετέχει σε ερευνητικό πρόγραμμα του ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ και του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης / Ινστιτούτο Έρευνας και Τεχνολογίας Θεσσαλίας με τίτλο ''Αποτίμηση τεχνικών και τεχνολογιών για τη μείωση του περιβαλλοντικού αποτυπώματος των πτηνοτροφείων''.
Διαβάστε περισσότερα24 - Ιούν - 2015
Στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Βιομηχανιών Βορείου Ελλάδος εξελέγη ο Πρόεδρος του Αγροτικού Πτηνοτροφικού Συνεταιρισμού Ιωαννίνων «ΠΙΝΔΟΣ» Ανδρέας Δημητρίου, στην Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη.
Διαβάστε περισσότερα08 - Ιαν - 2015
«Η ΠΙΝΔΟΣ» μετέχει στην ανάπτυξη του Εθνικού Συστήματος Ιχνηλασιμότητας Τροφίμων (Ε.Σ.Ι.Τ.) που γίνεται υπό την επίβλεψη του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.
Διαβάστε περισσότερα19 - Νοέ - 2014
O Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων «Η ΠΙΝΔΟΣ» συμμετείχε στην 3η Αξιολόγηση ελληνικών προϊόντων με βάση το κρέας και ελληνικών κρεατοσκευασμάτων.
Διαβάστε περισσότερα01 - Νοέ - 2014
Η έκθεση «MEAT DAYS 2014» ξεκίνησε και ο Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων «ΠΙΝΔΟΣ» βρίσκεται ήδη εκεί.
Διαβάστε περισσότερα21 - Οκτ - 2014
Ο Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων «ΠΙΝΔΟΣ» θα συμμετάσχει φέτος για πρώτη φορά στην έκθεση «MEAT DAYS 2014» η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 1-2-3 Νοεμβρίου στο METROPOLITAN EXPO (Διεθνές Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος) στην Αθήνα.
Διαβάστε περισσότερα